04.01.2018

Ciężarówka wjechała w dom

Bizja w gminie Świerklaniec. W pustostan przy drodze krajowej nr 78 wjechała ciężarówka. Kierowcy nic się nie stało, ale ceglany budynek mocno ucierpiał.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 4 stycznia, około godz. 10.30. Ciężarówka-śmieciarka, jadąca od strony Świerklańca, nagle skręciła w prawo, zjechała z jezdni i uderzyła w narożnik niezamieszkanego domu. Impet uderzenia musiał być spory. Oberwało spory kawał narożnika budynku. Część frontowej ściany trzyma się na tzw. słowo honoru i w każdej chwili grozi zawaleniem. Choć wszystko wyglądało groźnie, kierowcy nic się nie stało.

Nie wiadomo, co się wydarzyło, że kierowca nie opanował samochodu. W chwilę po uderzeniu mówił nam, że nagle poczuł, że samochód ściąga na prawo. Mężczyzna próbował temu zaradzić, ale jego wysiłki były bezskuteczne.

Ciężki samochód trudno było wyciągnąć z powrotem na jezdnię. Trzeba było wezwać na miejsce specjalistyczny wóz pomocy drogowej (CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.