•  Weronika Pawlik z GKS Transbed Andaluzja zajęła VI miejsce w kat. 69 kg.
     Weronika Pawlik z GKS Transbed Andaluzja zajęła VI miejsce w kat. 69 kg. Fot. Archiwum klubu
06.07.2018

Ciężary młodzieżowców

Między 29 czerwca a 1 lipca w Piekarach Śląskich młodzieżowcy z całej Polski walczyli o medale XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystartowało 185 zawodniczek i zawodników w   wieku 16-17 lat w 16 kategoriach wagowych.

W klasyfikacji wg punktów Sinclair`a kobiet najlepsza okazała się Wiktoria Wołk z MGLKS Tarpan Mrocza, a wśród mężczyzn Dominik Kmita z KS Budowlani Opole. Największy ciężar, z jakim zmagali się zawodnicy, to 173 kg w podrzucie, do którego udanie podchodził Jakub Zieliński (MAKS Tytan Oława) w kat. wag. + 105 kg.

– Na pomoście zaprezentowało się dziewięciu zawodników z klubów przynależnych do naszego związku. Chcemy, aby młodzież chętniej przychodziła na zajęcia podnoszenia ciężarów, ponieważ ten sport uczy tego, co jest ważne, woli walki nie tylko fizycznej ale i psychicznej. Do tego może być widowiskowy – mówił prezes Jerzy Michura z Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów gospodarzy GKS Transbed "Andaluzja". W kat. 69 kg wystąpiła Weronika Pawlik, która wyrywając 55 kg i podrzucając 70 kg, uplasowała się na VI miejscu. W kat. 62 kg Maksymilian Kafka z wynikiem 72 kg w rwaniu i 93 kg w podrzucie zajął miejsce VII. W kat. 85 kg zaprezentowali się natomiast Paweł Dulęba, który wyrwał 80 kg i podrzucił 107 kg, co ostatecznie przełożyło się na dwunastą lokatę. Niestety, zawodów nie ukończył Marcel Widera, który był bliski medalu, spalił jednak trzy podejścia do rwania na ciężarze 100 kg. W klasyfikacji klubowej najlepszą drużyną okazał się LKS Dobryszyce z 54 pkt. Na 64 kluby, które wystawiły swoich zawodników, GKS Transbed "Andaluzja" sklasyfikowana została na 29. miejscu, zdobywając 12 pkt. (wystawiając 1 zawodniczkę i 3 zawodników).

– Podnoszenie ciężarów to sport wymagający charakteru. Daje jednak zawodnikom sporo satysfakcji, zwłaszcza gdy mogą zaprezentować się przed własną publicznością. Cieszą nas pozytywne opinie gości imprezy odnośnie organizacji wydarzenia, do której przygotowania trwały kilka miesięcy – podkreślał Łukasz Ściebiorowski, działacz sportowy i piekarski radny.

Alicja Jurasz


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2018 z 10.07.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.