•  Wniesienie flagi Ciderplas to stały element ceremonii otwarcia ligi.
     Wniesienie flagi Ciderplas to stały element ceremonii otwarcia ligi. Fot. Alicja Jurasz
18.01.2019

Ciderplas po raz dziewiąty

W sobotę, 19 stycznia startuje Amatorska Ligi Siatkówki Ciderplas. Rozgrywki organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie. W tym roku weźmie w nich udział aż 21 zespołów.

– Zgłosiła się rekordowa liczba drużyn, pierwszy raz kobiecych ekip jest więcej niż męskich, bo aż 11. Szykuje się duże przedsięwzięcie, a rozgrywki potrwają do końca marca. Staramy się nie przeciągać ligi czasowo, mecze będą odbywać się w niedziele, z wyjątkiem pierwszej kolejki – mówi dyrektor radzionkowskiego MOSiR-u Marian Prodlik.

Ciderplas od lat cieszy się dużą renomą wśród miłośników siatkówki. Są więc zespoły, które grają w lidze od lat, ale co roku pojawiają się nowe i to nie tylko z sąsiednich miejscowości. Uczestnicy doceniają sprawną organizację, a trybuny nie świecą pustkami. Poziom rozgrywek jest zresztą wysoki i dostarcza kibicom wielu wrażeń.

– W tej edycji nie zabraknie stałych bywalców, ale jest też sporo nowych zespołów. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak potoczą się rozgrywki. Lubimy niespodzianki i liczymy jak co roku na wiele emocji i zabawy – zaznacza Marian Prodlik.

Uroczyste otwarcie ligi odbędzie się w sobotę. Wyjątkowo mecze rozpoczną się już o godz. 15, a ceremonia planowana jest na godz. 17. W programie: wniesienie flagi Ciderplas, rozpalenie znicza olimpijskiego, występ artystyczny i oficjalna prezentacja drużyn. Potem odbędą się kolejne siatkarskie pojedynki.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 3/2019 z 15.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.