•  Mimo, że był to debiut ""żółto-czarnych" w grze na piasku, poszło im rewelacyjnie.
     Mimo, że był to debiut ""żółto-czarnych" w grze na piasku, poszło im rewelacyjnie. Fot. Archiwum klubu
22.01.2019

Cidry najlepsze na trawie i piasku

Młodzicy UKS Ruchu Radzionków wzięli udział w nietypowym turnieju w Kozłowie. 20 stycznia rywalizowali w piłkarskich zawodach, które odbywały się na dwóch boiskach: ze sztuczną trawą i na piasku.

– O ile pierwsza z nawierzchni była nam doskonale znana, o tyle w tzw. beach soccera "żółto-czarni" grali po raz pierwszy w życiu. "Cidry" w nowej dyscyplinie zagrały 3 mecze, z czego w ostatnim pojedynku zmierzyli się z drużyną, która na co dzień uprawia ten rodzaj piłki nożnej – UKS Milenium Gliwice. Mecz był dla nas przysłowiową "wisienką na torcie", pozytywne emocje w tym pojedynku rozgrzały nie tylko zawodników, ale i publiczność – relacjonuje trener Adam Dyrda.

W sumie zawodnicy z Radzionkowa zdobyli 22 bramek w 7 meczach. Zwyciężyli we wszystkich meczach na sztucznej trawie oraz dwóch na piasku, znajdując pogromcę dopiero w Milenium I Gliwice, z którym przegrali 1:2. – Mimo, że stanęły naprzeciw siebie drużyny uprawiające różne rodzaje futbolu: na trawie i na piasku, to walczyły jak równy z równym. W 5. min Paweł Szolc sprytną "główką" wyprowadza nas na prowadzenie. Gospodarze wyrównali po przepięknym strzale w powietrzu poprzedzonym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, a następnie wyszli na prowadzenie. "Ruch" miał "przedłużony" i "normalny" rzut karny, jednak bramkarz Gliwic nie dał się pokonać. Do końca na boisku panuje zażarta, sportowa walka i pozytywne emocje, a mecz kończy się wygraną miejscowych – opowiada trener. Ale i tak UKS Ruch Radzionków okazał się zwycięzcą turnieju, a Maciek Kowalczyk został wybrany najlepszym bramkarzem.

UKS Ruch Radzionków zagrał w składzie: Maciek Kowalczyk – Kuba Segert (kapitan), Arek Anczok, Dawid Kotara (7 goli), Maciek Treter (5), Mateusz Mzyk (1), Max Cieniawski, Paweł Szolc (8), Staś Malicki (1), Dawid Napieraj, Adam Burczyk, trener: A. Dyrda, kierownik zespołu: Jarosław Treter.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.