•  Na wyspę często zaglądają bobry. Na pniach można znaleźć ślady bobrzych zębów.
     Na wyspę często zaglądają bobry. Na pniach można znaleźć ślady bobrzych zębów. Fot. Jarosław Myśliwski
27.04.2018

Ścieżka na wyspie

Kalety otrzymały dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na utworzenie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej “Edukacyjna wyspa w Zielonej”. Dotacja wynosi 13.300 zł.

Ścieżka ma powstać na wyspie dolnego stawu w Zielonej. Zostaną tam zamontowane 4 komplety edukacyjnych drewnianych rzeźb (ryby słodkowodne, ptaki wodne, wydry, bobry) wraz z ciekawymi tablicami informacyjnymi. Zostaną wydrukowane również ulotki na temat ścieżki.

Na wyspę będzie można dostać się za pomocą kajaków lub rowerków wodnych prawdopodobnie już podczas najbliższych wakacji. W celu zwiedzenia nowych atrakcji sprzęt wodny wypożyczany będzie nieodpłatnie. Ze względu na to, że wyspa jest siedliskiem lęgowym i żerowiskowym zwierząt dziko żyjących, Urząd Miejski w Kaletach prosi odwiedzających o zachowanie ciszy, aby nie płoszyć mieszkańców tego miejsca. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 17/2018 z 24.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.