•  
      Fot. Agnieszka Reczkin
19.03.2019

Co czwarty wypadek z powodu komórki

Szacuje się, że co czwarty wypadek drogowy to skutek korzystania z telefonu komórkowego w trakcie jazdy. W tym roku w powiecie tarnogórskim ukarano za to 10 kierowców.

– Jadąc samochodem i jednocześnie rozmawiając przez telefon, obniżamy zdolność prawidłowego prowadzenia, zwiększając jednocześnie ryzyko wypadku drogowego. Pisanie wiadomości tekstowych wymaga skupienia się na ekranie. Oderwanie wzroku od drogi, nawet tylko na kilka sekund, oznacza brak kontroli nad tym, co się…


Artykuł ukazał się w GWARKU 12/2019 z 19.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.