21.01.2020

Co potrafi Polak?

Kilka lat temu w Rostowie nad Donem zaskoczyła mnie informacja, że Rosjanie tęsknią za polskimi jabłkami. Właśnie jako odwet za sankcje Unii Europejskiej władze Federacji Rosyjskiej wprowadziły embargo na niektóre unijne towary, w tym polskie jabłka. – U nas z jabłkami w ogóle krucho, a ta niewielka ilość przywożona spod Krasnodaru jest kwaśna i mała. Nie to, co dorodne i smaczne jabłka z Polski – powiedział znajomy Rosjanin.

Duma narodowa mnie rozpierała, że Polacy potrafią zakładać owocowe sady, choć co tu dużo gadać, najprężniej rozwijające się gospodarki bogatych społeczeństw koncentrują się na eksporcie raczej smartfonów niż owoców. To oczywiście też pewne uproszczenie, bo Holendrzy świetnie…


Artykuł ukazał się w GWARKU 3/2020 z 21.01.2020

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.