•  Grupa członków koła DFK Zbrosławice w jego siedzibie przy ul. Batorego 4.
     Grupa członków koła DFK Zbrosławice w jego siedzibie przy ul. Batorego 4. fot. Krzysztof Garczarczyk
24.03.2019

Co słychać w DFK Zbrosławice

Od jego powstania w 1990 r. przewinęło się przez nie ponad 3000 osób, których nazwiska wpisano do rejestru członków. Od 27 lat działa przy nim folklorystyczny zespół chóralny Schönwälder Trachtenchor. Koło Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego w Zbrosławicach należy do najprężniejszych kół mniejszości niemieckiej w powiecie tarnogórskim.

Obecnie DFK (Deutscher Freundschaftskreis) Zbrosławice, bo tak brzmi potoczna nazwa koła, liczy ponad 60 członków płacących składki i przychodzących na zebrania. Jego przewodniczącą jest Urszula Krafczyk, zastępcą przewodniczącej Emil Kaszuba, skarbnikiem Urszula Nowak, a członkami zarządu: Gizela Dewor, Gizela Kaszuba i…


Artykuł ukazał się w GWARKU 13/2019 z 26.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.