29.11.2018

Czad: cztery osoby w szpitalu, w tym roczne dziecko

W Bobrownikach Śląskich tlenkiem węgla zatruła się kobieta z dzieckiem. W centrum Tarnowskich Gór – małżeństwo.

Do obu zdarzeń doszło wczoraj, 28 listopada. W mieszkaniu przy ul. Korola włączył się czujnik tlenku węgla. Mimo przewietrzenia pomieszczeń, pomiary wykazywały obecność czadu. Był też w powietrzu wydychanym przez kobietę i jej roczną córkę. Obie zostały zabrane do szpitala na badania. Przypuszczalna przyczyna zatrucia to zasłonięta kratka wentylacyjna i nieszczelny komin.

W przypadku interwencji na ul. Tylnej, lokator zgłaszał, że od dwóch dni razem z żoną mają nudności i zawroty głowy. Podejrzewają, że to z powodu prac prowadzonych przy sieci kanalizacyjnej, przed budynkiem. Jednak badania wykazały obecność czadu w wydychanym przez małżonków powietrzu. Nie udało się stwierdzić, skąd się wydobywa. Jednak raczej nie ma to związku z pracami kanalizacyjnymi, co potwierdzają przedstawiciele PWiK. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.