•  
      Fot. Laura Nowakowska
05.03.2020

Czas mija, powraca moda sprzed 50 lat

Lata 70. XX w. to czas łamania wszelkich zasad, okres buntu i punk rocka. Pojawia się ruch hippisowski, wzrasta rola kobiety w społeczeństwie. Muzyka disco rozbrzmiewa na wszystkich potańcówkach. W tym czasie tworzą się największe kanony światowej mody, które po 50 latach wciąż królują na pokazach najsławniejszych projektantów.

– Praktycznie wszystko to, co teraz jest modne, pochodzi z lat 70. – mówi stylistka Aleksandra Piliponis-Sołoducha, tarnogórzanka wykładająca estetykę i wizerunek na przełomie wieków na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym w Częstochowie. W tym stwierdzeniu nie ma cienia przesady, co widać nie tylko na


Artykuł ukazał się w GWARKU 9/2020 z 03.03.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.