• - Rzeka nie po raz pierwszy jest czerwona. To "zjawisko" wystąpiło klikukrotnie w ciągu kilku miesięcy - pisze nasz czytelnik.
    - Rzeka nie po raz pierwszy jest czerwona. To "zjawisko" wystąpiło klikukrotnie w ciągu kilku miesięcy - pisze nasz czytelnik. Fot. Archiwum czytelnika
03.07.2018

Czerwona woda w Stole

Mieszkańcy Strzybnicy zauważyli, że woda w rzece jest czerwona. Nie wiadomo kto i co wlał do rzeki.

Alarmujące zgłoszenie strażacy odebrali wczoraj, 2 lipca, po godz. 17. Woda w rzece miała intensywnie czerwony kolor – w Strzybnicy, w okolicy ul. Kościelnej, na wysokości „Zametu”. Na miejsce pojechały zastępy PSP i OSP Florian, wezwano też grupę ratownictwa chemicznego i ekologicznego z JRG Piotrowice.

Strażacy pobrali próbki wody. Jak informuje mł. bryg. Piotr Pichura, rzecznik tarnogórskiej komendy PSP, okazało się, że w rzece nie ma substancji niebezpiecznych dla środowiska. Niemniej próbki wody ze Stoły pobrali też przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na miejscu byli także pracownicy urzędu miejskiego, straż miejska i policja.

Sprawdzono znaleziony w pobliżu ok. 100-litrowy pojemnik, jednak okazało się, że to fałszywy trop. - Przebadano znajdującą się w nim substancję – nie mogła zabarwić wody na czerwono – mówi mł. bryg. Pichura. Strażacy weszli też na teren „Zametu”, gdzie działa kilkanaście firm, jednak nie znaleźli żadnego źródła wycieku. Sprawą zajmuje się policja. (esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.