•  Policjant rozpoznał złodzieja, którego niebawem zatrzymano.
     Policjant rozpoznał złodzieja, którego niebawem zatrzymano. Fot. Archiwum policji
02.02.2018

Czujność aspiranta Szypuły

Aspirant Jakub Szypuła, dzielnicowy ze Starych Tarnowic zatrzymał sprawcę kradzieży. Mężczyzna okradł z portfela 72-letniego mieszkańca osiedla “Przyjaźń”.

1 lutego mł. asp. Szypuła patrolował ulice osiedla. Na parkingu przy sklepie zobaczył szukającego czegoś mężczyznę. Starszy pan powiedział policjantowi, że prawdopodobnie ktoś go okradł. Policjant wszedł do sklepu i poprosił o udostępnienie zapisów monitoringu. Rzeczywiście, na nagraniu widać było i moment kradzieży i jej sprawcę. Dzielnicowy dobrze wiedział i kto to, i gdzie mieszka. 

Parę minut później pijany (2 promile alkoholu w organizmie) mężczyzna był w rękach policji, a portfel wrócił do prawowitego właściciela. Sprawcy grozi 5 lat więzienia. (CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.