•  Myśliwi niechętnie wypowiadają się na temat odstrzału dzików.
     Myśliwi niechętnie wypowiadają się na temat odstrzału dzików. Fot. Elżbieta Kulińska
12.01.2019

Czy myśliwi ruszą na dziki?

Jedni mówią o koniecznym odstrzale sanitarnym, inni ostrzegają przed bezsensowną rzezią. W drugiej połowie stycznia, także w powiecie tarnogórskim mają odbyć się zakrojone na szeroką skalę polowania na dziki.

Afrykański pomór świń nie jest groźny dla ludzi. Choroba, znana pod angielskim skrótem ASF, stanowi jednak śmiertelne zagrożenie dla trzody chlewnej, a także dzików, które przyczyniają się jej do roznoszenia. Z powodu wirusa ASF rolnicy hodujący trzodę chlewną i gospodarka…


Artykuł ukazał się w GWARKU 3/2019 z 15.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.