• Kajak, taki jakim pływa się w Zielonej, można kupić już za 1500 zł. W jakim czasie inwestycja może się zwrócić?
    Kajak, taki jakim pływa się w Zielonej, można kupić już za 1500 zł. W jakim czasie inwestycja może się zwrócić? Fot. Jarosław Myśliwski
07.07.2016

Czy na kajakach da się zarobić?

Duże pieniądze lubią spokój, wielkie ciszę - mówi stare porzekadło. O olbrzymie sumy pewnie nie chodzi, ale przedsiębiorcy niechętnie dzielą się informacjami, czy można zarobić na wypożyczaniu sprzętu wodnego. A to konkurencja, a to ludzie zawistni, a to kapryśna aura nie pozwala dokładnie oszacować wpływów z biznesu. Tych problemów nie ma w przypadku Kalet, gdzie wypożyczalnia jest własnością miasta, a pieniądze publiczne nie stanowią tajemnicy handlowej.

Jarosław Myśliwski

Wypożyczalnia sprzętu wodnego nad górnym stawem w Zielonej istnieje od 2012 roku. – Zachęcałem przedsiębiorców do świadczenia takich usług, jednak nie było chętnych. Urząd nie może takiej działalności prowadzić, ale Miejski Dom Kultury już tak i to on ostatecznie się tym zajął – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

Dokończenie w papierowym wydaniu Gwarka.


Artykuł ukazał się w GWARKU 27 z 05.07.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.