•  Przejścia przy wysepkach. Niektórym pieszym wydaje się, że kiedy wejdą na jedno, nie muszą już zachować ostrożności na drugim.
     Przejścia przy wysepkach. Niektórym pieszym wydaje się, że kiedy wejdą na jedno, nie muszą już zachować ostrożności na drugim. Fot. Rafał Reczkin
02.12.2018

Czym piesi wyprowadzają z równowagi kierowców?

Na linii kierowcy - piesi często iskrzy. Ci drudzy narzekają, że zmotoryzowani traktują ich jak powietrze. I faktycznie policyjne statystyki pokazują, że w zdarzeniach z udziałem pieszych częściej sprawcami są kierowcy. Ale kij ma dwa końce. Zapytaliśmy znajomych kierowców, jakie zachowania pieszych najbardziej ich denerwują.

Policyjne statystyki nie uwzględniają sytuacji, w których do wypadku czy kolizji nie doszło. A w wypowiedziach kierowców często pojawiają się stwierdzenia: zahamowałem w ostatniej chwili, kątem oka zauważyłem, że pieszy skręca na pasy i zdążyłem się zatrzymać…


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2018 z 04.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.