•  Oszust wykorzystuje życzliwość, prosi o szklankę wody, a tylko czeka na okazję, żeby coś ukraść.
     Oszust wykorzystuje życzliwość, prosi o szklankę wody, a tylko czeka na okazję, żeby coś ukraść. Fot. Agnieszka Reczkin
04.08.2018

Daj mi pić, a ja cię okradnę

O kradzieżach “na wnuczka” słyszał chyba każdy. Jednak oszuści stosują wciąż nowe metody. Mamią obietnicą zyskania pieniędzy albo tylko proszą o szklankę wody. Efekt ten sam: chwila nieuwagi i okradają ofiary. Najczęściej starszych ludzi.

Pod koniec lipca na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Tarnowskich Górach pojawił się mężczyzna. – Myślę, że miał około 30 lat. Poprosił o coś do picia. Mąż powiedział, że ma zaczekać na zewnątrz, za drzwiami. Poszedł do kuchni, ale ostrzegł…


Artykuł ukazał się w GWARKU 31/2018 z 07.08.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.