•  Zatrzymanie oszusta łatwe nie jest. Ten, jakiś czas temu został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
     Zatrzymanie oszusta łatwe nie jest. Ten, jakiś czas temu został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Fot. Archiwum policji
31.07.2019

“Desant” oszustów, straty - tysiące złotych

Seria oszustw. Klasyczny scenariusz jest na tyle skuteczny, że wciąż znajdują się naiwni. Jedna z takich osób straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To trwa od lat. – Najpierw był "wnuczek", który rzekomo spowodował wypadek i prosił o pomoc. Potem pojawiły się różne mutacje, nowe metody, bardziej skomplikowane "legendy". Oszuści podszywali się pod osoby o różnych zawodach – mówi mł. asp. Damian Ciecierski,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 30/2019 z 30.07.2019

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.