•  Faserowi przyznano pożyczkę na termomodernizację.
    Faserowi przyznano pożyczkę na termomodernizację. Fot. Hanna Kampa
14.10.2016

Dla przedsiębiorców

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansował w ostatnich tygodniach kilku przedsiębiorców z powiatu tarnogórskiego.

Fabryce Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser przyznano pożyczkę na termomodernizację hali nr 19. Pierwszy etap przedsięwzięcia będzie obejmował wymianę stolarki okiennej, drzwi, bram i świetlików dachowych oraz ocieplenie dachu. Budynek hali objęty wnioskiem zasilany jest w ciepło w miejskiej sieci ciepłowniczej. Pożyczka z WFOŚiGW to ponad 780 tys. zł. Spodziewany efekt ekologiczny to zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.

Firma Compnet 2 z Radzionkowa starała się o pożyczkę na termomodernizację budynku przy ul. Szymały 1a, który zasilany jest w ciepło z pieców ceramicznych oraz pieca typu "koza", natomiast ciepła woda użytkowa przygotowywana jest w podgrzewaczach elektrycznych. Modernizacja obejmuje likwidację pieców, zabudowę kotłowni gazowej, wykonanie wewnętrznej instalacji c.o. oraz c.w.u., docieplenie przegród budowlanych oraz wymianę okien i drzwi. Pożyczka z WFOŚiGW to ponad 195 tys. zł.

Natomiast dotację na montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 39,875 kW na budynku Restauracji Campo przy ul. Opatowickiej w Tarnowskich Górach otrzymał Grzegorz Gawinek. Inwestor wnioskowało o dofinansowania w wysokości 44 tys. zł.

(mir)

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 42 z 18.10.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.