30.05.2019

Dlaczego wstydzimy się mówić po śląsku?

Dzisiaj, 30 maja po raz dwunasty wręczono Górnośląskie Tacyty. Można powiedzieć, że historia nagrody Ruchu Autonomii Śląska zatoczyła koło.

Przed 12 laty, gdy po raz pierwszy wręczano Tacyty, ceremonia odbyła się w pałacu w Nakle Śląskim. Na 10. edycję nagroda opuściła powiat tarnogórski, by w tym roku do Nakła powrócić.

Tegoroczni laureaci to Bogusław Tracz, autor książki "Gliwice. Biografia miasta" oraz Grzegorz Kulik, popularyzator mowy śląskiej. Relację z wręczenia Tacytów zamieścimy w najbliższym numerze "Gwarka". Tymczasem zapraszamy do wysłuchania przemówienia Grzegorza Kulika m.in. o tym, dlaczego wstydzimy się mówić po śląsku. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.