06.07.2018

Dni Miasteczka Śląskiego i Słowianie

W weekend świętować będzie Miasteczko Śląskie. A Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza na podróż w czasie.

Dni Miasteczka Śląskiego odbędą się 7 i 8 lipca w parku Rubina. Program TUTAJ. W sobotę warto wybrać się do Tarnogórskiego Centrum Kultury. Ciekawie zapowiada się spotkanie ze światem dawnych Słowian – od godz. 12. Będzie można lepiej poznać ich zwyczaje, ubiory, rzemiosło oraz wojów śląskich plemion: Ślężan, Golęszyców czy Opolan - zaprezentują uzbrojenie, szyki bojowe i popisy bitewne. Będzie pokaz wybijania monet w dawnej mennicy, stragany kowala i garncarza. Na zakończenie, o godz. 19 – koncert zespołu Roderyk, wspólna zabawa i tańce. Wstęp wolny.

Z kolei w niedzielę sprawdzona propozycja na dobrą zabawę w rodzinnym gronie, czyli śniadanie na polanie w tarnogórskim parku miejskim, w godz. 9-14. W tym samym miejscu, po południu o godz. 17, koncert promenadowy. Wystąpi Miejska Orkiestra Dęta Kalety.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 26/2018 z 03.07.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.