•  Uroczystość wręczenia stypendiów i nagród sportowcom odbywa się od kilku lat. To także okazja wyróżnienia działaczy sportowych i trenerów.
     Uroczystość wręczenia stypendiów i nagród sportowcom odbywa się od kilku lat. To także okazja wyróżnienia działaczy sportowych i trenerów. Fot. Tomasz Achtelik UM Tarnowskie Góry
16.04.2019

Docenieni za wyniki sportowe. Rozdano 220 tys. zł

62 stypendia i 83 nagrody przyznano sportowcom z Tarnowskich Gór za wyniki i sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 15 kwietnia w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Łącznie na nagrody dla sportowców miasto przeznaczyło 220 tys. zł, z czego 150 tys. zł to kwota stypendiów sportowych, a 70 tys. zł – nagród rzeczowych i wyróżnień. Najwyższe stypendium, czyli 4 tys. zł (400 zł na miesiąc) otrzymała m.in. Wiktoria Aumiiller, piłkarka LKS Rolnik Biedrzychowice. W ubiegłym roku z reprezentacją Polski piłki nożnej kobiet niesłyszących zdobyła złoty medal na 5. Mistrzostwach Europy Głuchych w futsalu. Stypendia w tej samej wysokości otrzymały też Marta Lubos i Sandra Nowak z TKS Karate, które mają na koncie medale mistrzostw Europy, Polski i dobre wyniki na mistrzostwach świata.

Stypendia otrzymali też zawodnicy i zawodniczki hokeja na trawie z UKHT Ósemka czy tenisa stołowego z MKS Skarbek Tarnowskie Góry, ale i sportowcy zajmujący się wrotkarstwem, golfem, narciarstwem wodnym i wspinaczką. Doceniono też trenerów i działaczy sportowych.

– Osiągamy coraz lepsze wyniki sportowe, pojawiają się nowe konkurencje, w tym roku była to wspinaczka, golf, sporty motorowodne. Sport w Tarnowskich Górach jest na coraz wyższym poziomie. Mają na to wpływ środki, które przeznaczamy na dotacje dla klubów sportowych. W ubiegłym roku były to ponad 2 miliony zł. Ynaczenie mają także obiekty: hala sportowa i park wodny – mówił Janusz Wtorek z Wydziału Edukacji, Sportu i Zdrowia tarnogórskiego urzędu.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.