07.05.2017

Dopłacamy, ale z czego?

Nie znam nastroju kolegi Mieczysława w związku z decyzją o dopłatach za wodę i ścieki dla mieszkańców Tarnowskich Gór. Rozmawiałem z nim krótko, z tonu głosu zaś trudno było cokolwiek wysłyszeć. Mój nastrój natomiast jest, że tak powiem, całkiem średni. Uważam, by jasne było, że rozdawnictwo, zwłaszcza powszechne, a z tym mamy tu do czynienia, to populizm i ekonomiczna głupota. Powie pewnie burmistrz, że i tak kasa na dopłaty z wodociągów (czynsze i takie tam) pochodzi, ale ja swoje wiem. To “swoje” oznacza, że kasę można wydać lepiej.

Jasne, kto ubogi, potrzebujący, niech ma, ale na normalnych zasadach, jak to w społecznej opiece. Ale inni? Przypomnijmy sobie, parę miesięcy temu ta sama rada, która teraz lekką rączką buli za dopłaty, likwidowała bibliotekę w Pniowcu, bo…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 18/2017 z 09.05.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.