05.05.2019

Dotacje do przyłączy kanalizacyjnych

Zakończenie budowy i oddanie do użytkowania sieci kanalizacji podciśnieniowej w Pniowcu stało się faktem. Teraz mieszkańcy muszą dopełnić swojego obowiązku i wykonać podłączenie do sieci. W tym celu, wzorem lat ubiegłych, gmina udziela dotacji do wybudowanych podłączeń, które wynoszą do 75% kosztów, jednak nie więcej niż 2.500 zł.

Dotacje mogą otrzymać również mieszkańcy pozostałego obszaru miasta, którzy podłączą swoje nieruchomości do sieci kanalizacyjnej. Pełne informacje o wysokości oraz warunkach uzyskania dotacji określone są w uchwale Nr XLIII/451/2017 z dnia 25 października 2017 r. Informacje udzielane są również w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach - tel. 32 39 33 695.

Z uwagi na konieczność wypełnienia zobowiązań gminy w zakresie ilości osób korzystających z nowo wybudowanej kanalizacji, zachęcamy do jak najszybszego podłączenia oraz złożenia wniosku o dotację. Wskazane jest, aby podłączenia wykonać nie później niż do końca września br. Zarówno warunki jak i wysokość dotacji mogą ulec zmianie, stąd warto skorzystać z dotacji na obecnie obowiązujących zasadach.

OGŁOSZENIE PŁATNE


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.