•  Co można zrobić z tarniny, a co z czarnego bzu? Do czego nadaje się dzika marchew, jak przygotować potrawę z podagrycznika? Magdalena Maślak ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie opowiada o dziko rosnących roślinach jadalnych
    Co można zrobić z tarniny, a co z czarnego bzu? Do czego nadaje się dzika marchew, jak przygotować potrawę z podagrycznika? Magdalena Maślak ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie opowiada o dziko rosnących roślinach jadalnych Fot. Jarosław Myśliwski
24.09.2017

Dożynki z funduszem

W ostatnią niedzielę września w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie odbyły się rodzinno-przyrodnicze dożynki.

Organizacja imprezy została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dożynkom towarzyszyły warsztaty "Od kwiatu do owocu", na które zapisano 5 grup oraz konkurs na biżuterię ekologiczną, który rozstrzygnięto podczas dożynek.

Mimo niesprzyjającej pogody, całą sobotę padał deszcz, chętnych do udziału w zajęciach nie brakowało. Laboratorium oraz pracownia mikroskopowa miały pełne audytorium, najmłodszym szczególnie przypadły do gustu warsztaty artystyczne. Podczas dożynek rozdawano sadzonki starych lokalnych odmian jabłoni.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 39/2017 z 03.10.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.