•  Jak przypomina to zdjęcie, jeszcze w sezonie 2018/2019 drużyny Dramy Zbrosławice (niebieskie koszulki) i Orła Miedary grały ze sobą w okręgówce. Drama zakończyła wtedy sezon na pierwszym miejscu i awansowała do IV ligi, a Orzeł zajął trz
     Jak przypomina to zdjęcie, jeszcze w sezonie 2018/2019 drużyny Dramy Zbrosławice (niebieskie koszulki) i Orła Miedary grały ze sobą w okręgówce. Drama zakończyła wtedy sezon na pierwszym miejscu i awansowała do IV ligi, a Orzeł zajął trz Fot. Krzysztof Garczarczyk
07.03.2020

Drama nie składa broni, Orzeł walczy o awans

Tydzień po trzecioligowym Gwarku Tarnowskie Góry rundę wiosenną zainaugurują nasze drużyny występujące w IV lidze. Już 13 marca Ruch Radzionków zagra u siebie ze Zniczem Kłobuck, a Drama Zbrosławice następnego dnia spotka się na wyjeździe ze Slavią Ruda Śląska.

Piłkarze Ruchu plasują się na piątym miejscu tabeli grupy pierwszej, a ich strata do prowadzących Szombierek Bytom wynosi 9 punktów. To dużo, ale teoretycznie walka o mistrzostwo jest nadal możliwa. Włodarze Ruchu są jednak realistami. Bez Dawida Gajewskiego, Michała Staszowskiego, Andrzeja Piecucha, Kevina Rockiego i Kamila Skolika, którzy odeszli w przerwie zimowej, łatwo "Cidrom" nie będzie. Prezes klubu Marcin Wąsiak w niedawnym wywiadzie dla klubowej strony Ruchu podkreślił, że teraz należy się przede wszystkim zająć budową drużyny, która o awans do III ligi spróbuje powalczyć w kolejnym sezonie.

Inne problemy ma aktualnie Drama Zbrosławice. Rundę jesienną nasz beniaminek zakończył dopiero na przedostatnim miejscu, mając tyle samo punktów, co ostatni RKS Grodziec. Walka o utrzymanie zapowiada się bardzo trudna, bo do czternastego miejsca, zajmowanego przez Slavię, brakuje mu 6 punktów, a niwelacja tej różnicy to dopiero początek drogi. Z rudzianami Drama zagra już w sobotę i od wyniku tego meczu może wiele zależeć. W klubie ze Zbrosławic nastroje są bojowe. – Z okresu przygotowawczego i sparingów jestem bardzo zadowolony. Do rundy rewanżowej przystąpimy w mocno przemeblowanym zestawieniu. Z naszego podstawowego składu, który grał jesienią pozostało tylko kilku zawodników. Mocno wzmocniliśmy drużynę, choć nie ukrywam, że nie ze wszystkich nabytków będę mógł skorzystać już w pierwszych meczach – mówi trener Dariusz Dwojak. Nowe twarze w drużynie Dramy to między innymi wspomniany Dawid Gajewski z Ruchu Radzionków, Marcin Leszczyński z Wilków Wilcza, Adam Fic z Polonii Bytom, a także znani ze śląskich boisk: Damian Jaworski, Sławomir Jaworski, Bartosz Gałązkiewicz, Mateusz Kopia czy Karol Banaś. Mecze kontrolne potwierdziły przydatność nowo pozyskanych zawodników, szkoleniowiec Dramy ma nadzieję, że podobnie będzie w rozgrywkach ligowych.

Najbliższy weekend to także początek rundy rewanżowej w klasie okręgowej, gdzie drugie miejsce w tabeli grupy pierwszej zajmuje Orzeł Miedary. Drużyna trenera Adam Krzęciesy traci do prowadzącej Jedności 32 Przyszowice tylko dwa punkty. W inauguracyjnej kolejce miedarzanie będą podejmować na boisku w Kamieńcu właśnie lidera z Przyszowic. – Od wyniku tego meczu na pewno wiele będzie zależeć, stąd postaramy się wyjść na boisko w pełni zmobilizowani. Awans do IV ligi pozostaje naszym celem, a wygrana z dotychczasowym liderem jest w naszym zasięgu. Nie zapominamy jednak, że czeka nas kilkanaście innych spotkań. Wierzymy, że jesienią zagramy już na nowo wyremontowanym boisku w Miedarach i będą to mecze w IV lidze – mówi trener Adam Krzęciesa.

W przerwie między rundami Orła wzmocnili Mateusz Bednorz ze Skry Częstochowa i Damian Cziba, który powrócił do drużyny ze zbrosławickiej Dramy. Na początku marca trwały jeszcze ostatnie rozmowy w celu pozyskania Marcina Rekusa z Tęczy Wielowieś. Ze składu ubył Michał Szkliniarz, który przeszedł do Sokoła Zbrosławice.

Jeśli chodzi o inne nasze zespoły z grupy pierwszej, to w roli gospodarza wystąpi tylko Górnik Bobrowniki Śląskie, rywalizując z Tęczą Wielowieś. Pozostałe zagrają na wyjazdach: Unia Strzybnica z Czarnymi Pyskowice, Odra Miasteczko Śląskie z Silesią Miechowice, Sokół Orzech z KS 94 Rachowice, a Czarni Kozłowa Góra z Sośnicą Gliwice. W grupie drugiej Unia Kalety spotka się u siebie z Piastem Przyrów.

Krzysztof Garczarczyk


Artykuł ukazał się w GWARKU 10/2020 z 10.03.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.