•  W spotkaniu z mieszkańcami wzięli przedstawiciele GDDKiA.
     W spotkaniu z mieszkańcami wzięli przedstawiciele GDDKiA. Fot. Jacek Tarski
13.05.2019

Droga S11. Lasem - owszem, pod domami - nie

W Strzybnicy zakończyło się spotkanie w sprawie budowy drogi ekspresowej S11. Ma docelowo łączyć południe Polski z Wybrzeżem w Kołobrzegu. Póki co jednak jest to melodia dalekiej przyszłości. Mieszkańców i projektantów oraz przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprosiła na spotkanie posłanka Barbara Dziuk. W poniedziałek, 13 maja do sali w Strzybnicy przybyło kilkadziesiąt osób zainteresowanych budową.

Nie wdając się w zbędne szczegóły, przewiduje się dwa warianty przebiegu S 11. Pierwszy, od koloru na mapie zwany czerwonym, jest dla mieszkańców nie do zaakceptowania. Wystarczy powiedzieć, że gdyby tak poprowadzono drogę, to odetnie Strzybnicę od Pniowca. Drugi, do zaakceptowania, to wariant przebiegu za Pniowcem. Jednak i ten poddany został krytyce. To z powodu niebrania przez przyszłego inwestora pod uwagę głosu mieszkańców.

Bodaj po raz pierwszy mówiono o terminach. Droga jednak powstanie nie tak prędko. Prace, przynajmniej na razie, będą przebiegały w sferze uzgodnień technicznych, ekonomicznych i środowiskowych. Przetarg na projekt i budowę (droga ma powstawać w systemie "projektuj i buduj", gdzie wykonawstwo jest ściśle związane z projektem) mógłby odbyć się najwcześniej na przełomie lat 2023/2024, zaś budowa ruszyłaby dopiero po tym terminie.  (JT) 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.