31.10.2018

Drogi jednokierunkowe przy cmentarzach i akcja Znicz

Policja przypomina, że w w związku z dniem Wszystkich Świętych zmieniona jest organizacja ruchu przy cmentarzach.

W Radzionkowie od 31 października do 2 listopada do godz. 20 ul. Orzechowska i Jaśminowa są częściowo wyłączone z ruchu samochodowego.

W Tarnowskich Górach od 31 października do 2 listopada przy ul. Gliwickiej od skrzyżowania z ul. Łomnickiego do ronda przy ul. Wyszyńskiego stoi znak „zakaz zatrzymywania się”. Podobnie przy ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Krótkiej do skrzyżowania z obwodnicą.

W Kaletach od 31 października do 4 listopada wprowadzono zmianę w organizacji ruchu na ul. Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy ks. Rogowskiego. Ruch odbywa się od ul. ks. Rogowskiego - ul. Pokoju - z wyjazdem przez ul. Sobieskiego.

W Nakle Śląskim przy ul. Lipowej i Cmentarnej od 31 października do 2 listopada wprowadzono ruch jednokierunkowy. Wjazd w stronę cmentarza, ul. Cmentarną, natomiast ulicą Lipową wyjazd w stronę ul. Głównej.

W Piekarach Śląskich na ul. Kalwaryjskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bednorza od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla (prawa strona) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

Na ul. Miarki od DW 911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy dni: od 1 listopada od godz. 6 do 2 listopada do godz. 20 – ul. Bednorza i ul. Kalwaryjska, 1 listopada od godz. 6 do 21 – ul. Miarki.

Cmentarz parafialny przy ul. Plebiscytowej w Lublińcu - zostaną wyznaczone miejsca parkingowe na ul. Cmentarnej, Szaforza, Plebiscytowej (od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do ul. Nowej), Dworcowej (od skrzyżowania z ul. Plebiscytową do ul. K. Miarki). W związku z tym ul. Cmentarna będzie jednokierunkowa od ul. Powstańców Śl. do ul. Plebiscytowej, a ul. Plebiscytowa - od ul. Paderewskiego do ul. Cmentarnej.

Cmentarz komunalny przy ul. Spokojnej w Lublińcu - dojazd od ul. M. Skłodowskiej. Ulica Spokojna stanie się drogą jednokierunkową, wyjazd z cmentarza ul. Cyrana.

Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązuje przy cmentarzu parafialnym i komunalnym od 31 października od godz. 9 do 2 listopada do godz. 10.

Ponadto trwa policyjna akcja Znicz 2018 – do 4 listopada do godz. 22. Policjanci udzielają informacji o sposobach dojazdu do cmentarzy, zmianach w organizacji ruchu, miejscach parkingowych, objazdach. Ponadto sprawdzają stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Policja apeluje też do pieszych, by korzystali z chodników, a gdy ich nie ma - z pobocza oraz o noszenie odblasków. I jeszcze rada, by nie zostawiać cennych rzeczy w samochodzie, bo to okazja dla złodziei. (esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.