•  Nie mają statusu pomników przyrody dwie lipy połączone jednym grubym konarem. Nie wiadomo, czy stało się to przypadkiem, czy pomógł w tym kilkadziesiąt lat temu jakiś człowiek w chwili wolnej od pracy w pobliskich szybach.
     Nie mają statusu pomników przyrody dwie lipy połączone jednym grubym konarem. Nie wiadomo, czy stało się to przypadkiem, czy pomógł w tym kilkadziesiąt lat temu jakiś człowiek w chwili wolnej od pracy w pobliskich szybach. Fot. Mieczysław Filak
05.04.2019

Drzewa i polityczne zawieruchy

To nieprawda, że w Tarnowskich Górach jest mało pomników. Jest wiele pomników przyrody, najczęściej drzew.

Niedawno zwrócono mi uwagę, że obsadzając nimi kiedyś kościoły, nawet te murowane, chciano, by drzewa osłaniały je przed wichrami i były barierą dla iskier pożarów.

Drzewa potrafią oprzeć się wichurom, ale czasem ulegają zawieruchom politycznym. Zasadzenie lub…


Artykuł ukazał się w GWARKU 14/2019 z 02.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.