•  
      Fot. Archiwum policji
09.03.2018

Dwa napady. Nastoletnie rodzeństwo w rękach policji

16-latka umówiła się na randkę ze sporo od siebie starszym mężczyzną. Skończyło się to dla niego pobiciem.

8 marca rodzeństwo 15-latek i 16-latka usłyszeli zarzuty rozboju. Sprawa trafiła są sądu rodzinnego. Nastolatkowe są z Katowic, ale napadali w Tarnowskich Górach.

Do pierwszego zdarzenia doszło 23 lutego na ul. Młodości. Dziewczyna umówiła się na randkę z 38-latkiem. Kiedy doszło do spotkania, zaatakowała mężczyznę gazem. Potem do podbiegł do niego  brat nastolatki i kilka razy uderzył go w głowę. Rodzeństwo ukradło ofierze portfel. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

Kilka dni później kolejne zgłoszenie - na ul. Włoskiej ktoś zaatakował seniorkę i ukradł jej torebkę z dokumentami i gotówką. Policjanci podejrzewali, że sprawcy mogą być ci sami. Udało się namierzyć i zatrzymać rodzeństwo. W samochodzie, którym jechali, policjanci zabezpieczyli m.in. pistolet gazowy. (esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.