•  Nagrody Związku Górnośląskiego im. W. Korfantego to kolejne wyróżnienie dla dyrektora zespołu "Śląsk", Zbigniewa Cierniaka.
     Nagrody Związku Górnośląskiego im. W. Korfantego to kolejne wyróżnienie dla dyrektora zespołu "Śląsk", Zbigniewa Cierniaka. Fot. Alicja Jurasz
09.04.2018

Dyrektor Śląska wyróżniony

Zbigniew Cierniak, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” znalazł się w gronie tegorocznych laureatów Nagrody Związku Górnośląskiego im. Wojciecha Korfantego. Doceniono go za całokształt pracy artystycznej i menedżerskiej w “Śląsku”.

O przyznaniu prestiżowych wyróżnień zdecydowała 13-osobowa kapituła, która w tym roku doceniła także Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach – za promowanie historii powstań śląskich i osoby Wojciecha Korfantego oraz dr Jolantę Wadowską-Król, za uratowanie w latach 70. i 80. zdrowia i życia dzieci z Katowic-Szopienic chorujących na ołowicę.

W tym roku "Śląsk" wydał nową płytę z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na "Pieśniach o Ojczyźnie" znalazły się najpiękniejsze i najbardziej znane pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry zespołu. To polskie hymny, pieśni wojenne, żołnierskie i partyzanckie np. "Mazurek Dąbrowskiego", "Marsz Pierwszej Brygady", "Hymn Armii Krajowej". Zespół chce w ten sposób uczcić wyjątkową dla Polski rocznicę, ale i zachęcić do jej przeżywania. Płyta jest dostępna w oficjalnym sklepie internetowym zespołu oraz na stoiskach z wydawnictwami "Śląska" podczas koncertów w całej Polsce.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2018 z 10.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.