•  Z "grzmiącego kija", jak czarnoprochowe karabiny nazywali karabiny Indianie, strzela Jarosław Wroński, rzecznik radzionkowskiego ratusza.
     Z "grzmiącego kija", jak czarnoprochowe karabiny nazywali karabiny Indianie, strzela Jarosław Wroński, rzecznik radzionkowskiego ratusza. Fot. Gabriel Kessner
18.06.2018

Ekipa z Radzionkowa w doskonałej formie

Na strzelnicy myśliwskiej w Siemianowicach Śląskich królowała reprezentacja Radzionkowa. Odbył się tam XVII Turniej Strzelecki organizowany przez firmę ERA. W zawodach wzięli udział prezydenci i burmistrzowie miast, komendanci miejscy policji, straży pożarnej i miejskiej, przedstawiciele lokalnej administracji i reprezentanci redakcji gazet na Śląsku.

14 czerwca ekipa z Radzionkowa była w doskonałej formie i, używając sportowego języka, wymiatała. Komendant tutejszego Komisariatu Policji, podinspektor Robert Paruch okazał się najlepszym strzelcem wśród policjantów. Jacek Bątkowski, komendant radzionkowskiej Straży Miejskiej był pierwszy wśród miejskich strażników. Reprezentacja Radzionkowa, w skład której weszli obaj komendanci oraz reprezentujący magistrat Ireneusz Głogowski, Dariusz Szopa i Jarosław Wroński, zajęli drugie miejsce w strzelaniu z pistoletu do tarczy olimpijskiej i sylwetki, tzw. francuza. Ulegli tylko reprezentacji Pszczyny.

Miło nam poinformować, że w kategorii dziennikarzy zwycięstwo przypadło naszemu koledze Gabrielowi Kessnerowi, emerytowanemu dziennikarzowi i fotoreporterowi "Gwarka". Nie miał sobie równych w strzelaniu z pistoletu.

(JT)


Artykuł ukazał się w GWARKU 24/2018 z 19.06.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.