13.06.2016

EkoAktywni laureaci

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał nagrody w konkursie EkoAktywni. Wśród laureatów są organizacje z naszego terenu. Nagrodę otrzymali: Fundacja na rzecz Dzieci “Miasteczko Śląskie”, Stowarzyszenie Nasze Kalety, Szkolny Klub “Ekoluby” z Kalet, a także Śląski Ogród Botaniczny, który działa także w Radzionkowie oraz Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Chorągwi Śląskiej w Katowicach. Fundusz nagradza w ten sposób organizacje prowadzące najciekawsze i niekonwencjonalne działania związane z budzeniem i utrwalaniem świadomości ekologicznej.

Konkurs EkoAktywni organizowany jest od 2008 r. W tym roku na nagrody fundusz przeznaczył 150 tys. zł. – Nagradzamy organizacje, które działają na rzecz ochrony środowiska, ucząc między innymi najmłodszych ekologicznych zachowań. Wierzę w sens takiej edukacji, świadome dzieci będą wpływać na postawy dorosłych, swoich rodziców i dziadków – powiedział Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Jury wyłoniło w tym roku 13 laureatów. Komendę Chorągwi Śląskiej ZHP nagrodzono 30 tys. zł, Śląski Ogród Botaniczny – 20 tys. zł, Fundacja na rzecz Dzieci "Miasteczko Śląskie" – 15 tys. zł, Stowarzyszenie Nasze Kalety – 6 tys. zł, Szkolny Klub "Ekoluby" z Kalet – 3,5 tys. zł. Dyplomami uhonorowano m.in. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Koszęcinie.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 4 czerwca podczas imprezy dla dzieci i młodzieży "EkoAktywni z pasją" zorganizowanej w Ośrodku Harcerskim w Chorzowie.

(mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.