•  
      Fot. OSP Pniowiec
11.01.2020

Ewakuacja w szkole w Strzybnicy. Oświadczenie dyrekcji

Wczoraj pisaliśmy o ewakuacji uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 13 w Strzybnicy. Dziś publikujemy oświadczenie dyrekcji w tej sprawie.

"W piątek (10.01.2020 r. ) ok. godz. 13.30 na terenie szkoły prawdopodobnie doszło do rozpylenia substancji nieznanego pochodzenia. Uczniowie zaczęli skarżyć się na łzawienie oczu i duszący kaszel. Natychmiast zgodnie z procedurami podjęto wszystkie działania. Sprawnie wyprowadzono dzieci z budynku, powiadomiono odpowiednie służby oraz przeprowadzono wentylację szkoły - korytarzy i sal lekcyjnych. Udzielono pomocy ambulatoryjnej uczniom, którzy zgłaszali dolegliwości - ani jedno dziecko nie zostało skierowane do szpitala. Po sprawdzeniu budynku strażacy nie stwierdzili obecności substancji niebezpiecznej i zezwolili na wejście do szkoły. Natomiast policja wykonywała swoje czynności."


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.