28.06.2018

Face to face w Centrum Kultury Śląskiej

Centrum Kultury Ślaskiej w Nakle Śląskim zaprasza na polsko-niemiecką wystawę interdyscyplinarną „Face to face”, która będzie prezentowana w dniach 30.06 – 31.07.2018 r. Wernisaż odbędzie się 30 czerwca o godz. 18.00 - w programie występ Wojciecha Lichatńskiego (saksofon) i Przemysława Pankiewicza (Rhodes piano). Wstęp wolny.

„Face to face” to ciekawa i prekursorska konfrontacja artystyczna twórców polskich i niemieckich, którą można rozpatrywać jako bezpośredni dialog między artystami oraz jako odzwierciedlenie stanu emocjonalnego dwóch przestrzeni kulturowych. Udział bierze w niej po dziesięciu artystów z każdego państwa, reprezentujących Śląsk (Zbigniew Furgaliński, Katarzyna Gawrych-Olender, Maciej Linttner, Roman Kalarus, Stanisław Kowalczyk, Wit Pichurski, Adam Pociecha, Jan Szmatloch, Aleksandra Herbowska-Matera, Damian Pietrek) oraz Zagłębie Ruhry (Janko Arzensek, Mauga Houba-Hausherr, Eva Jepsen-Föge, Rainer Lehmann, Almuth Leib, Jan Masa, Gosia Richter, Monika Kilders, Ricarda Rommerscheidt, Barbara Verhoeven).

„Face to face” jest wystawą, w której przedstawiciele konkretnych dyscyplin konfrontowani są ze sobą (malarze z malarzami, rzeźbiarze z rzeźbiarzami itd.). Jest to więc dialog niepozbawiony pewnej nuty rywalizacji, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Ponadto poprzez swój prekursorski i interdyscyplinarny charakter jest to ekspozycja interesująca ze względu na mnogość prezentowanych dyscyplin oraz postaw twórczych. Idealne tło tego polsko-niemieckiego starcia artystycznego stanowi dawny pałac hrabiów Henckel von Donnersmarck, miejsce szczególnie mocno skłaniające do rozważań na temat relacji polsko-niemieckich, dawnych i obecnych.

Partnerzy:powiat tarnogórski, Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lublinieckiej, Muzeum Edyty Stein w Lublińcu, miasto Lubliniec

http://cekus.pl/myportfolio/face-to-face/


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.