17.10.2017

Felieton - Kto pod kim dołki kopie?

Czy przy budowie ul. Brynickiej w Kozłowej Górze próbowano użyć skażonego metalami ciężkimi żużla? Co zasypano pod ulicami Stabińskiego i Głównej w Świerklańcu - piasek, który należało kupić, czy ziemię z wykopów? Śladów szwindla podobno nie ma w urzędowych dokumentach, ale papier przyjmie wszystko. Jeżeli wójt Marek Cyl chce wyjść z twarzą, trzeba wykopać jakiś dołek w ziemi i sprawdzić, jakiej wartości materiał użyto. W przeciwnym wypadku może sam wpaść w dołek, gdy będzie odpowiadał na pytania Marcelego Matłosza: – Kto pilnuje pracowników? Gdzie jest inspektor nadzoru, gdzie jest kierownik budowy?

Mam wrażenie, że Jerzego Goja, który alarmował władze Piekar Śląskich o toksycznym żużlu, przestano traktować jak pomylonego, dopiero gdy CBA wysłało kilka pism w sprawie podsypki. Firma zrobiła tam niespotykany na skalę światową eksperyment. Twierdzi, że wysypała…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 41/2017 z 17.10.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.