•  W Kokotku wystawiono musical "Jak ogień", który poza uczestnikami festiwalu obejrzało 200 osób, które specjalnie przyjechały na widowisko.
     W Kokotku wystawiono musical "Jak ogień", który poza uczestnikami festiwalu obejrzało 200 osób, które specjalnie przyjechały na widowisko. Fot. Grzegorz Szpak
16.07.2019

Festiwal jak ogień

W ubiegłym tygodniu w Kokotku odbył się II Festiwal Życia. To największe plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w regionie. Wzięło w nim udział prawie 1000 osób.

Festiwal to impreza dla młodzieży. W programie są wspólne modlitwy, warsztaty (w tym roku było 21 propozycji), spotkania z pisarzami czy muzykami, panele dyskusyjne, koncerty muzyki chrześcijańskiej. Uczestnicy mogą przyjechać na cały tydzień lub na wybrane punkty programu. Atmosferę pierwszego chłodnego wieczoru podgrzał duet ks. Jakuba Bartczaka i DJ-a Tomka Cichego, który poprowadził imprezę integracyjną. Nie zabrakło znanych rapowych utworów, a impreza tak się rozkręciła, że trwała dwie i pół godziny.– Cieszymy się z rosnącego zainteresowania wydarzeniem. Trwające rok przygotowania przyniosły efekt. Do Kokotka przyjechało 50 grup oraz uczestnicy indywidualni. Jednocześnie cieszymy się, że już pierwszego dnia wiele osób niebiorących udziału w całym festiwalowym tygodniu dołączyło na msze świętą i wieczór – informuje Marcin Szuścik, rzecznik festiwalu.

Po raz drugi festiwal otwierał ks. bp Marek Solarczyk, odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. – Tak tworzy się tradycja – mówił. – Najpierw pierwszy, potem drugi, piąty, aż na festiwal przyjedziecie z własnymi dziećmi, a potem wnukami.Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo.pl


W Kokotku wystawiono musical "Jak ogień", który poza uczestnikami festiwalu obejrzało 200 osób, które specjalnie przyjechały na widowisko. W przedstawienie zaangażowanych było prawie stu artystów – aktorów, tancerzy i muzyków wchodzących w skład orkiestry symfonicznej. – Na deskach festiwalowej sceny mieliśmy dziś okazję doświadczyć każdym zmysłem historii proroka Eliasza. A zaczęło się tak niewinnie, kiedy na scenie stało po prostu kilka rusztowań, jednak po wzięciu ich w obroty tancerzy, został z nich wykrzesany prawdziwy ogień!" – mówiła po musicalu Kasia Wasilewska, jedna z wolontariuszek.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 28/2019 z 16.07.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.