•  W ubiegłym roku metolowe zespoły zagrały w Piekarach Śląskich. W tym roku już nie.
     W ubiegłym roku metolowe zespoły zagrały w Piekarach Śląskich. W tym roku już nie. Fot. Archiwum UM
08.10.2018

Festiwalu w tym roku nie będzie

Miał się odbyć w lipcu w Piekarach Śląskich, ale nic z tego nie wyszło. Organizatorzy prowadzili rozmowy, by Metal Doctrine Festiwal przenieść do innego miasta, ale też bez efektu.

Przypomnimy, że druga edycja piekarskiego festiwalu nie odbyła się - po protestach części mieszkańców, działaczy politycznych i społecznych oraz księży. Nie chcieli samego festiwalu, ale przede wszystkim oponowali wobec miejsca jego organizacji – Kopca Wyzwolenia.

Organizatorzy imprezy poinformowali, że prowadzą rozmowy z przedstawicielami innych śląskich miast. Niedawno poinformowali, na Facebooku, że w tym roku festiwal jednak się nie odbędzie – ze względów stricte organizacyjnych. Piszą, że zabrakło czasu, by dopiąć wszystkich formalności, zgrać terminy koncertowe wykonawców itp. Zaznaczają jednak, że w Bytomiu nie obyło się bez politycznych nacisków.

Jakie było drugie miasto, w którym miał odbyć się festiwal? Na tym etapie organizatorzy nie chcą tego ujawniać, bo rozmowy mają być prowadzone jeszcze w przyszłym roku. Ma to być niespodzianka. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.