•  Flawian Krawczyk wywalczył złoty medal.
     Flawian Krawczyk wywalczył złoty medal. Fot. Archiwum
11.06.2019

Flawian Krawczyk mistrzem Europy

Flawian Krawczyk wywalczył tytuł mistrza Europy szkół w szachach błyskawicznych. Turniej odbył się na przełomie maja i czerwca w Rumunii, a tarnogórzanin był najlepszy w kategorii wiekowej do 11 lat.

Turniej szachów błyskawicznych był częścią szkolnych mistrzostw Europy Szkół w szachach klasycznych, które odbyły się między 30 maja a 8 czerwca. Flawian Krawczyk startując z 8. pozycji listy startowej wygrał wszystkie partie. Tym samym zdobył złoty medal i tytuł mistrza Europy szkół 2019 w grupie wiekowej do lat 11.

W turnieju szachów klasycznych zajął VII miejsce na 52 startujących zawodników z całej Europy, a do brązowego medalu zabrakło mu jedynie 0,5 pkt.

Flawian Krawczyk reprezentował Szkołę Podstawową nr 15 z Tarnowskich Gór im.Gwarków Tarnogórskich oraz klub Szachowy Strzybniczanka Tarnowskie Góry.