•  Uszkodzony płłkochwyt, Orzech.
     Uszkodzony płłkochwyt, Orzech. Fot. Orzech - sołectwo gm. Świerklaniec, OSP Tąpkowice, OSP Tworóg
11.02.2020

Fragment dachu na krzyżu, uszkodzony ford focus

Wczoraj i dziś tarnogórscy strażacy mieli sporo pracy z usuwaniem szkód, które wyrządził silny wiatr. Zresztą zgłoszenia wciąż są przyjmowane.

Dziś w Orzechu przy ul. Sobolaków wiatr zerwał klapę z wejścia na dach, która spadła na forda focusa. Uszkodzony został również piłkochwyt przy boisku. Z kolei w Tarnowskich Górach wiatr zerwał blachę z dachu budynku przy ul. Powstańców Śląskich i złamał konar drzewa na ul. Częstochowskiej. W Czekanowie drzewo spadło na płot i uszkodziło linię energetyczną.

W poniedziałek w Tąpkowicach obluzowało się opierzenie dachu kościoła i zawisło na krzyżu. Uszkodzony został też dach starego przedszkola w Czekanowie, a w Tarnowskich Górach konar drzewa zerwał linię energetyczną przy ul. Staszica. W wielu miejscach w powiecie wiatr połamał drzewa. Tak było m.in. w Tworogu, a także w Kotach, Nakle Śląskim i Zendku.

W powiecie lublinieckim 10 i 11 lutego były 3 interwencje związane z powalonymi drzewami, w Piekarach Śląskich – 2. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.