• Frele.
    Frele. Fot. Karolina Pawelczyk
10.05.2017

Frele wystąpią na OFF Festivalu

Frele i ich wykonania popowych przebojów po śląsku okazały się strzałem w dziesiątkę. Śląska wersja “Hello” Adele zbliża się na serwisie YouTube do miliona odtworzeń. Inne utwory w wykonaniu tria mają ich po kilkaset tysięcy. A już wkrótce Frele będzie można zobaczyć i posłuchać na żywo m.in. na OFF Festivalu w Katowicach.

Frele to Magdalena Janoszka z Nowej Wsi Tworoskiej, Marta Skiba z Gorzowa Śląskiego i Marcelina Bednarska z Olesna. Pomysł, który podbił serca internautów, narodził się przypadkowo. – To nowy projekt, który powstał spontanicznie, podczas sobotniego wieczoru, początkowo w formie żartu muzycznego dla znajomych. Szybko okazało się, że nie tylko oni mają podobne poczucie humoru – opowiadała Magdalena Janoszka.

Kanał Freli na serwisie YouTube obserwuje już 11 tys. internautów. Na początku czerwca dziewczyny wystąpią na 9. Międzygalaktycznym Zlocie Superbohaterów, który w tym roku przeniósł się z Bytomia do Katowic. Potem zaśpiewają na imprezie kabaretowej KABAryjTON w Rybniku. Znalazły się też w gronie artystów, którzy wystąpią w sierpniu na OFF Festivalu Artura Rojka w Katowicach. (aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.