15.10.2019

Frele z debiutanckim singlem

“Ulice tego miasta” to debiutancki singiel zespołu Frele. To pierwszy autorski utwór tria świetnie znanego z przebojowych coverów światowych hitów, które wokalistki śpiewały po śląsku. Za produkcję utworu odpowiada Michał Kush, znany z współpracy m. in. z Darią Zawiałow.

"Nie chciałyśmy być zamknięte w szufladzie "covery" i "śmieszne", dlatego postanowiłyśmy postawić na naszą autorską twórczość. Chcemy też być kojarzone jako te ze Śląska, a nie "śląskie". Dlatego na naszej nadchodzącej płycie staramy się przemycać wiele regionalnych elementów, nie tylko pod postacią języka, ale też np. instrumentarium" – piszą o swoim najnowszym materiale. 

Za produkcję utworu odpowiada Michał Kush, znany z współpracy m. in. z Darią Zawiałow. Teledysk do "Ulic tego miasta" można obejrzeć na kanale YouTube, a na profilach w serwisach społecznościowych śledzić najnowsze informacje o debiutanckim materiale. 

Frele to Magdalena Janoszka z Nowej Wsi Tworoskiej, Marta Skiba z Gorzowa Śląskiego i Marcelina Bednarska z Olesna. Cała trójka poznała się w Studium Wokalistyki Estradowej w Katowicach, a Frele to tylko jedna z ich wielu muzycznych aktywności. Jak dotąd przyniosła im największy rozgłos.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.