• Katowicki WFOŚiGW wsparł także termomodernizację budynku biurowego Zakładów Aparatury Chemicznej "Chemet" w Tarnowskich Górach przy ul. Sienkiewicza 47. Pożyczka wyniosła 714 tys. zł. Tak budynek wyglądał w marcu 2014 r.
    Katowicki WFOŚiGW wsparł także termomodernizację budynku biurowego Zakładów Aparatury Chemicznej "Chemet" w Tarnowskich Górach przy ul. Sienkiewicza 47. Pożyczka wyniosła 714 tys. zł. Tak budynek wyglądał w marcu 2014 r. Fot. Jarosław Myśliwski
19.12.2016

Fundusz dla Chemetu

Rada Nadzorcza WFOŚiGW umorzyła 120 tys. zł z pożyczki udzielonej Zakładom Aparatury Chemicznej “Chemet” w Tarnowskich Górach.

Decyzja zapadła pod koniec listopada. Pożyczka została zaciągnięta na termomodernizację hali produkcyjnej z zapleczem technicznym przy ul. Sienkiewicza 47. Częścią inwestycji był demontaż i unieszkodliwieniem odpadów zawierających azbest.

Jak informuje fundusz Chemet otrzymał kolejną pożyczkę. Tym razem to milion 460 tys. zł na termomodernizację zespołu hal produkcyjnych nr 5 i nr 6 w Zakładzie Zamiejscowym przy ul. Zagórskiej 167 w Tarnowskich Górach. Budynki objęte wnioskiem są zasilane w ciepło z sieci ciepłowniczej. Roboty mają objąć docieplenie przegród budowlanych i wymianę naświetli dachowych. Zakładany efekt ekologiczny to zmniejszenie emisji zanieczyszczeń pyłowo – gazowych do atmosfery przy zmniejszeniu zapotrzebowania energii cieplnej.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 51 z 20.12.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.