13.06.2016

Fundusz wspiera harcerskie obozy

Chorągiew Śląska Związku Harcerstwa Polskiego otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansowanie na organizację obozów letnich. Chodzi o kwotę 660 tys. zł na zadanie pod nazwą “Profilaktyka zdrowotna i edukacja ekologiczna na obozach harcerskich w 2016 r.”

– Wnioskodawca zamierza zorganizować wakacyjne obozy, w których weźmie udział 6 tysięcy dzieci z województwa śląskiego. Z przyznanego dofinansowania skorzysta prawie 3 tysiące 900 dzieci – informuje Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

W trakcie 84 turnusów harcerze będą realizować m.in. programy profilaktyki zdrowotnej, edukacji ekologicznej oraz regionalnej edukacji przyrodniczej. Obozy będą się odbywać w miejscowościach nadmorskich oraz innych, atrakcyjnych przyrodniczo w województwach: wielkopolskim, opolskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, łódzkim, podlaskim oraz śląskim.

Od 1997 r katowicki WFOŚiGW dofinansował Chorągiew Śląską ZHP kwotą prawie 11 mln zł. Środki funduszu zostały przeznaczone na zadania z zakresu profilaktyki zdrowotnej dzieci wraz z edukacją ekologiczną, realizowaną w okresie wakacji i ferii zimowych.

(mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.