06.12.2018

Gaz dla Kalet

– Od kilku lat depczemy po piętach zakładowi gazowniczemu i zaczęło przynosić to skutki – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

Miasto przeprowadziło ankiety wśród mieszkańców dotyczące zainteresowania podłączeniem domów do sieci gazowniczej, potem prowadziło rozmowy z przedsiębiorcami. Zainteresowanie tych ostatnich było prawdopodobnie argumentem, który przekonał zakład gazowniczy do pociągnięcia sieci do Kalet.

– Ziemowit Podolski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Zabrzu, poinformował nas, że Kalety jako jedno z szesnastu miast województwa śląskiego, zostały wpisane na listę zadań związanych z gazyfikacją Polski. W pierwszym półroczu 2019 r., w drodze przetargu publicznego, zostanie wyłoniony projektant. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2022 r. – informuje burmistrz Kandzia.(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2018 z 04.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.