•  Basen młodzieżowy. Tutaj niejeden tarnogórzanin czy tarnogórzanka nauczyli się pływać. Po lewej widać fragment basenu olimpijskiego, a w tle tzw. dużego.
     Basen młodzieżowy. Tutaj niejeden tarnogórzanin czy tarnogórzanka nauczyli się pływać. Po lewej widać fragment basenu olimpijskiego, a w tle tzw. dużego. Fot. Archiwum Gwarka
04.08.2019

Gdy Czarna Huta była mekką pływaków

– Przez wiele lat to było jedyne kąpielisko w Tarnowskich Górach. Jeszcze po wojnie, dopóki nie powstał zalew w Chechle, przychodziło się tutaj kąpać miasto – mówi Marian Morawiec. W latach 70. i 80. przy basenach w Czarnej Hucie trudno było znaleźć miejsce na rozłożenie koca.

Właściciel Żabich Stawów pokazuje fotografię: w wodzie grupa chłopców pozujących do zdjęcia, w tle widać drewniany pomost i wysoką na jakieś 3 metry wieżę do skoków, a nieco dalej drewniane baraki. Na odwrocie fotografii skreślone odręcznie słowa:…


Artykuł ukazał się w GWARKU 31/2019 z 06.08.2019

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.