• W redakcyjnym archiwum nie zachowały się zdjęcia z bali sylwestrowych z lat 60. Mamy natomiast zdjęcia z późniejszego okresu. Tak bawiono się na zetemesowskim balu gałganiarzy, który w 1973 roku odbył się w Kaletach w klubie Papirus.
    W redakcyjnym archiwum nie zachowały się zdjęcia z bali sylwestrowych z lat 60. Mamy natomiast zdjęcia z późniejszego okresu. Tak bawiono się na zetemesowskim balu gałganiarzy, który w 1973 roku odbył się w Kaletach w klubie Papirus. Fot. archiwum Gwarka
31.12.2018

Gdy na balach tańczono twista

“Szpilki czy pantofelki na płaskim obcasie? Krawat czy muszka? Czysta eksportowa czy koniak lub szampan? I problem najważniejszy: co tańczyć i jak tańczyć ? Walc, tango, foxtrot, twist i najnowszy szał – bossa nova”.

Takie dylematy mieli z górą pół wieku temu mieszkańcy powiatu tarnogórskiego wybierający się na zabawę sylwestrową. Wydawać by się mogło, że w siermiężnych czasach epoki Władysława Gomułki myślano tylko o realizacji planów produkcyjnych i czynach społecznych. Z kwerendy starych roczników "Gwarka"…


Artykuł ukazał się w GWARKU 1/2019 z 31.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.