•  Ubiegłoroczny jarmark w Zbrosławicach.
     Ubiegłoroczny jarmark w Zbrosławicach. Fot. Krzysztof Garczarczyk
06.12.2017

Gdzie będą świąteczne jarmarki?

Trwa świąteczny jarmark w Radzionkowie. W niedzielę jarmarki w Zbrosławicach, Tworogu i Kaletach. Tydzień później - w Tarnowskich Górach i Woźnikach.

Trzeci dzień Radzionkowskiego Jarmarku Świątecznego, w niedzielę, 10 grudnia rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 20. Stoiska handlowe staną na placu Letochów. Będą wystawiane bożonarodzeniowe ozdoby, rękodzieło artystyczne, upominki, produkty pszczelarskie, a także wypieki. Program: Mikołaj na saniach (godz. 17-20), koncerty Parafialnej Orkiestry Dętej parafii pw. św. Wojciecha (godz. 17.45-18.30) i kapeli góralskiej „Zbójnicy” (godz. 18.30-20).

W niedzielę można się też wybrać na jarmarki w Zbrosławicach, Kaletach i Tworogu. W Zbrosławicach ruszy o godz. 14 na parkingu przy Urzędzie Gminy. W programie: atrakcje dla dzieci, stoiska z rękodziełem, warsztaty bombkowe, darmowa karuzela, słodki poczęstunek dla wszystkich. Dużo będzie się działo na scenie. O godz. 14.30 spotkanie ze św. Mikołajem i Bernadetą Kowalską, o godz. 16.30 zagra Tarnogórski Big Band, a o godz. 17.15 będzie można obejrzeć ognisty pokaz grupy Nam-Tara.

VI Parafialny Jarmark Adwentowy przy kościele pw. św. Józefa w Kaletach-Jędrysku potrwa od godz. 12 do 20. W programie: koncerty grupy wokalnej MI (g. 12) i zespołu Complex (g. 12.30), Trele Morele - konkursy, gry i zabawy dla dzieci (godz. 13.15), koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej z mażoretkami Inez (g. 14.45), Leszka Pnioka (g. 15.30) i Blue Party (godz. 16.15). Potem będzie przerwa - czas na udział w nieszporach i wieczornej mszy świętej. A na zakończenie wystąpi chór Sonata (g. 19). Prowadzenie - Piotr Szefer ze Śląskiego Tria. Ponadto nie zabraknie straganów ze świątecznymi ozdobami, ciastami czy piernikami.

Jarmark w Tworogu rozpocznie się o godz. 15 w Gminnym Ośrodku Kultury. Będą animacje dla dzieci, spotkanie ze św. Mikołajem, kawiarenka z kawą, herbatą, grzańcem i ciastem, rękodzieło artystyczne.

A za tydzień, od 15 do 17 grudnia - Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy. W piątek w godz. 15-21, w sobotę i niedzielę – w godz. 10 – 21. Na rynku staną jarmarczne świąteczne kramy, będą atrakcje dla dzieci, zabawy, koncerty. W sobotę dodatkowo Miasteczko Świętego Mikołaja – w godz. 10 -17. A w nim: gry i zabawy dla dzieci, występy dzieci ze szkół i przedszkoli, zajęcia plastyczne - świąteczne ozdoby, warsztaty zdobienia pierników, które poprowadzą Kinga Paruzel, Mateusz Güncel, Grzegorz Bień, Ciastecznik - Daniel Coceancig, koncerty, m.in. Magdaleny Pal i Marleny Patynko.

16 i 17 grudnia na jarmark bożonarodzeniowy zapraszają Woźniki, na rynku, od godz. 14.30. Zaplanowano występy przedszkolaków i uczniów, spektakl interaktywny, food trucki, lokalne wypieki, kramy z rękodziełem, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kalet i Woźnik, kolędowanie z Silesian Tyrolia Band.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.