09.01.2019

Gdzie po pomoc prawnika?

Starostwo tarnogórski rozstrzygnęło konkursy na prowadzenie punktów bezpłatnej pomocy prawnej. Porad udzielają radcy prawni oraz adwokaci.

W punktach można uzyskać informację o tym, jakie mamy prawa i obowiązki, jak rozwiązać dany problem i kto może to zrobić. W punkcie bezpłatnie otrzymamy też pomoc przy sporządzeniu projektu pisma w sprawach o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu, czy ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym.

Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw: z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (również opodatkowania przedsiębiorców). Wyjątek stanowi sytuacja, gdy chcemy rozpocząć działalność gospodarczą i nie wiemy, jak się do tego przygotować.

W tym roku z pomocy prawnej można skorzystać w siedmiu miejscach w powiecie tarnogórskim: w Kamieńcu, Radzionkowie, Tąpkowicach, Tworogu, Kaletach, Świerklańcu oraz w starostwie w Tarnowskich Górach.

Lista punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego powiatu tarnogórskiego w 2019 roku:

- Tarnowskie Góry, ul. Karłuszowiec 5, czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 14 do godz. 18.

- Kamieniec, ul. Tarnogórska 4a, czynny w poniedziałki od godz. 9 do godz. 13, środy od godz. 13 do godz. 17.

- Radzionków, pl. Jana Pawła II 2, czynny wtorki i piątki od godz. 8 do godz. 12, w środy od godz. 13 do godz. 17.

- Tąpkowice, ul. Zwycięstwa 17, czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 15 do 19.

- Tworóg, ul. Zamkowa 16, czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 14 do godz. 18.

- Świerklaniec, ul. Oświęcimska 7, czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 14 do godz. 18.

- Kalety, ul. Żwirki i Wigury 2, czynny w poniedziałki i środy od 8 do 12, we wtorki i czwartki od 13 do 17, w piątki od godz. 14.30 do godz. 18.30.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2019 z 08.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.