•  
      Fot. Elżbieta Kulińska
04.12.2019

Gdzie zawita Mikołaj?

Piszemy o niektórych imprezach mikołajkowych zaplanowanych w powiecie tarnogórskim.

6 grudnia o godz. 15.30 przed Tarnogórskim Centrum Kultury pojawią się alpaki. Będzie można je bliżej poznać do godz. 16.30. Natomiast w godz. 16-18 w holu głównym Mikołaj wręczy dzieciom prezenty, które wcześniej należy przynieść do TCK. Ponadto zaplanowano bomb(k)ową animację, czyli tworzenie bombek z papieru i zawieszanie ich na namalowanych choinkach, świąteczne parzenie herbaty i fotobudkę. Wstęp wolny.

W Miejskim Kinie Olbrzym będzie animacja "O Yeti!" – o godz. 18.30. Nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca. Z tłocznych ulic Szanghaju wędrują w Himalaje. Bilety kosztują 13 i 16 zł.

6 grudnia na tarnogórskim rynku będzie Wioska Mikołaja, a w niej zabawy i konkursy dla dzieci, przejażdżki saniami, wspólne śpiewanie piosenek. Start o godz. 15.30.

Na Koncert Mikołajkowy dzieci z rodzicami zaprasza Rada Dzielnicy Śródmieście Centrum – 9 grudnia o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Sobieskiego 5.

I jeszcze zaproszenie od Rady Dzielnicy Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne na mikołajkowe przedstawienie "Święta tuż, tuż" Teatru Duet. Będzie 7 grudnia o godz. 11 w Opoce w miejscowej parafii. Wstęp wolny.

Mikołaj zawita też do TCK w Strzybnicy – o godz. 16.30. Prezenty trzeba dostarczyć do godz. 16. Z kolei dzieci dla Mikołaja powinny przygotować np. laurkę, własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną, czy też powiedzieć wierszyk. O godz. 18 rozpoczną się warsztaty rękodzieła dla dzieci od 7 lat. Powstaną na nich kule śnieżne. Warsztaty poprowadzi Angelika Krzus. Wstęp – 15 zł.

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim zaprasza w sobotę, 7 grudnia o godz. godz. 15.30 i 17 na spektakl "Kot w butach". Wystąpią zespoły taneczne działające przy MOK-u. Wejściówki do odbioru w biurze ośrodka. O godz. 18 będzie spotkanie z Mikołajem i alpakami. Tu też prezenty trzeba wcześniej dostarczyć.

6 grudnia, o godz. 16 rozpocznie się spotkanie ze św. Mikołajem Biskupem w parafii pw. NSPJ w Nakle Śląskim. W programie zabawy i tańce dla dzieci, quiz o św. Mikołaju, mikołajowe rękodzieło i kawiarenka.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2019 z 03.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.