•  
      Fot. Archiwum UM
10.08.2018

Generalna dyrekcja uspokaja w sprawie S11

Mieszkańcy Strzybnicy protestują przeciwko planowanemu przebiegowi trasy S11. Pod koniec czerwca do GDDKiA wysłali pismo, w którym wyrazili swoje zdanie na ten temat. Dyrekcja uspokaja, że będą konsultacje.

Obecnie nie jest wskazany żaden wariant przebiegu drogi S11 w województwie śląskim - czytamy w piśmie skierowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do zaniepokojonych mieszkańców Strzybnicy. Wszystkie warianty trasy, gdy tylko się pojawią, będą konsultowane z mieszkańcami miasta. Urząd miejski włączy się w organizację spotkań.

Aktualnie trwa procedura związana z wyborem projektanta dla powyższego zadania. Rozpoczęcie prac projektowych przewiduje się na III kwartał bieżącego roku. Warianty trasy zostaną przedstawione w studium techniczno - ekonomiczno - środowiskowym i będą prezentowane oraz konsultowane na spotkaniach z mieszkańcami, które odbędą się w trakcie prowadzenia prac studialnych. Wraz z opracowanie tego dokumentu zostaną przygotowane materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia i dopiero ta decyzja wskaże wariant docelowy przebiegu trasy S11 w województwie śląskim.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 32/2018 z 14.08.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.